AMK-valintakokeen pisteytys on muuttunut syksystä 2023 alkaen. Käy lukemassa tarkemmat tiedot ennen valintakoetta.

Anna palautetta Ammattikorkeakouluun.fi-sivustosta

Ammattikorkeakoulujen yhteinen ammattikorkeakouluun.fi-sivusto julkaistiin toukokuun alulla. Sivusto on tarkoitettu ammattikorkeakouluopinnoista kiinnostuneille, opinto-ohjaajille ja kaikille korkeakouluhakua ohjaaville toimijoille. Sivustolta löytyy tietoa ammattikorkeakoulujen suomen- ja ruotsinkielisten ammattikorkeakoulututkintoihin johtavien koulutusten opiskelijavalinnoista. Sivustolla voi myös tutustua ammattikorkeakouluopintojen sisältöihin.

Keräämme palautetta sivustosta syksyn 2019 aikana, jotta sitä voidaan kehittää edelleen palvelemaan eri kohderyhmien tarpeita.

Anna palautetta Ammattikorkeakouluun.fi-sivustosta 15.11.2019 mennessä. 

Linkki palautteeseen

Valikko